Je vaše značka skutečně chráněna?

Máte zapsanou ochrannou známku? Výborně! A opravdu chrání vaši značku tak, jak si myslíte? Až příliš mnoho podnikatelů má zaregistrované ochranné známky, které jejich značkám skutečnou ochranu nezajistí, a to aniž by o tom měli tušení. Že to nemůže být váš případ? Věřte, že může. Stává se to i těm nejzkušenějším.

Podstata problému tkví v tom, že účinnou ochranu značky zajistí jen dobře zvolená ochranná známka. Co konkrétního mám na mysli? Správně zvolené označení zapsané pro seznam výrobků a služeb, který pokrývá reálné potřeby vašeho byznysu, to vše pro území, do kterého skutečně dodáváte své výrobky a služby.

Ruku na srdce, užíváte ochrannou známku v podobě, v jaké byla zapsána, nebo jste v mezičase stačili zmodernizovat logo, ale k nové registraci ochranné známky jste se ještě nedostali?

A není možné, že od doby, kdy jste svoji známku zaregistrovali, jste se výrazně posunuli, co se týká rozsahu výrobků a služeb, které poskytujete?

Hlídáte a vyhodnocujete rizika, která vašim registracím hrozí?

To vše může způsobit, že vaše značka nemá ochranu, jakou potřebuje.

Co s tím? Analyzujte pravidelně svá známková portfolia, registrujte nové ochranné známky, je-li to potřeba, a začněte se starat i o registrace, se kterými jste začínali. Má to smysl!

#Teorie #Ochrannéznámkyobecně

closearrow-circle-o-downcalendartwitterfacebookbarsenvelopelinkedinxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommenting